Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı, İstanbul Tahkim Merkezi, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Barosu’nun ortaklaşa olarak düzenlediği Tahkim Ve Arabuluculuk Konferansı, 17 Mayıs 2017 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında Denizli Barosu Hizmet Binası Konferans Salonu’ nda gerçekleştirildi.
Musal Arabuluculuk olarak katıldığımız konferansta ISTAC Arabuluculuk Kuralları ve Arabuluculuk Uygulamalarına ilişkin sunumumuzu gerçekleştirdik.
Konferans başlamadan önce, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk ordusunun kahraman mensupları, görevi başında iken geçtiğimiz hafta şehit düşen Başsavcımız Mustafa ALPER Ve Makam Şoförü Muzaffer AKŞEHİRLİ, ülkemiz uğruna yaşamlarını yitirmiş tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.
Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR’ın Başsavcımız Mustafa ALPER’ in arabuluculuk belgesini eşleri hanımefendi Hatıran ALPER’e takdim etmesinden sonra açılış konuşmalarına geçildi. Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İLHAN ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ konuşmalarında tahkim, arabuluculuk ve konferans hakkında bilgiler verdi.
Konferansın ilk bölümünde, İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya AKINCI, İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Rıfat BACANLI, İstanbul Tahkim Merkezi Genel Sekreteri Dr. Candan Yasan TEPETAŞ İSTAC (İstanbul Tahkim Merkezi) Tahkim Kuralları konulu sunumu gerçekleştirdi.
Konferansın ikinci bölümünde ise Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR, Arabulucu-Avukat Sayın Neyir Şeyda MUSAL ve Arabulucu-Avukat İrfan Medet AKPINAR Arabuluculuk ve İstanbul Tahkim Merkezi Arabuluculuk Kuralları konusunda bilgiler verdikten sonra konferans sona erdi.
About admin