MODEL EĞİTİCİ EĞİTİMİ ÇALIŞTAYINA KATILDIK

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve Avrupa Konseyi Proje Ofisi tarafından yürütülen, Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi (AGEP) kapsamında ulusal danışmanlara hazırlatılan yeni arabuluculuk müfredatının “Model Eğitici Eğitimi Yeni Modüller Tanıtım ve Değerlendirme Çalıştayı”  Program sonunda tüm katılımcı eğitmenlere sertifika töreni düzenlendi.

Ankara’da Mövenpick Otelde gerçekleştirilen programa Sayın Neyir Şeyda Musal da katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır.

 

 

 

 

 

19-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen çalıştayda Eğitici El Kitabı rehberliğinde arabuluculuk eğitimi, ulusal ve uluslararası uzman ve eğitmenlerin anlatımı ile akredite eğitim kuruluşlarından katılan akademisyenlere anlatılmıştır.

 

 

 

 

 

 

TASLAK ARABULUCULUK EĞİTİM MÜFREDATI

Arabuluculuk Daire Başkanlığı ve program paydaşı olan kuruluşlarca koordineli biçimde yürütülen “Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında TEMEL ARABULUCULUK EĞİTİMİ EĞİTİCİ KİTABI hazırlanmıştır.

242 sayfadan oluşan TEMEL ARABULUCULUK EĞİTİMİ kitabı daire başkanlığının çalışması olarak yayınlanarak arabulucular, arabulucu adayları  şağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

 

 

 

 

 

About admin