Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde Yeni Müfredata uygun programı ve yenilenmiş uzman kadrosu ile 16 saatlik Arabuluculuk Yenileme Eğitimi 07-08 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak. İki günlük yenileme eğitimi süresince, arabuluculuğu meslek haline getirme, müzakere stratejileri, ilk arabuluculuk deneyimi, arabuluculukta etik sorunlar, arabuluculukta taraf vekilliği gibi konularının yanı sıra, eğitmenlerin moderatörlüğünde 5 farklı pratik çalışma ile katılımcıların uygulamaya yönelik becerilerin geliştirmesi hedeflenmektedir. Yenileme eğitim ücreti 300,00 TL olarak belirlenmiştir. Arabuluculuk Güncelleme Eğitimleri için kayıtları için detaylı bilgiye http://istanbul.hku.edu.tr/Haberler/ARABULUCULUK-GUNCELLEME EGiTiMi/8 sayfasından ve Sürekli Eğitim Merkezinden ulaşılabilir. 
 
ARABULUCULUK YENİLEME EĞİTİMİ
İki günlük yenileme eğitimi süresince, arabuluculuğu meslek haline getirme, müzakere stratejileri, ilk arabuluculuk deneyimi, arabuluculukta etik sorunlar, arabuluculukta taraf vekilliği gibi konularının yanı sıra, eğitmenlerin moderatörlüğünde 5 farklı pratik çalışma ile katılımcıların uygulamaya yönelik becerilerin geliştirmesi hedeflenmektedir.
07 Ekim 2017- Cumartesi
Aşiyan
Süleymanoğlu
10:00-11:30 Arabulucuğu Meslek Haline Getirme
* Kendini Tanı- Neden Arabulucu Olmak İstiyorum?
* Nasıl Bir İş Planı Yapabilirim?
* Arabulucuğu Nasıl Tanıtabilirim?
* Hedef kitle, Müzakere Stratejileri Belirme
Pratik Uygulama 1:  Start-up Haftası Arabuluculuk Sunumu
ÖĞLE YEMEĞİ ARASI
Aşiyan Süleymanoğlu- Neyir Musal 13:00- 16:30 Peki Ya Sonra: İlk Arabuluculuk Deneyimi- Uygulamadan Örnekler
Pratik Uygulama 2: Ne Yaptın Asuman?
08 Ekim 2017- Pazar
Aşiyan Süleymanoğlu 10:00-11:30  Uygulamada Yaşanan Etik Problemler ve Baş Etme Yolları
Pratik Çalışma 3 ve Video Gösterimi: Soylu Mutfaklar
Cem Önce 11:30-12:30 İşverenler Arabuluculardan Ne Bekler?
ÖĞLE YEMEĞİ ARASI (12:30-13:00)
Aşiyan Süleymanoğlu 13:00- 14:30 Arabuluculukta Taraf Vekilliği
Pratik Çalışma 4: İstenmeyen Star
Aşiyan Süleymanoğlu- Cem Önce- Neyir Musal 14:30-16:30 Eğitmenlerin Modetörlüğünde Pratik Çalışma 5:
“Kahve Zamanı”
 

EĞİTMEN KADROSU

Arb. Av. AŞİYAN SÜLEYMANOĞLU
Kurucu, Akina Consulting, Eğitmen, Proje Direktörü-Türkiye’de Adalete Erişimi Arabuluculuk Mekanizmalarıyla Güçlendirmek Projesi

2006 yılından beri İstanbul Baro üyesi olan Süleymanoğlu, hukuk eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde almıştır. Türkiye’deki ilk arabuluculardan biri olan Süleymanoğlu, Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi ve  Türkiye’de Adalete Erişimi Alternatif Uyuşmazlık Mekanizmalarıyla Güçlendirmek projesinin eğitim danışmanı ve yöneticisidir.

2006 yılında uluslararası sertifikalı arabulucu olmadan önce avukat olarak çalışan Süleymanoğlu’nun alternatif uyuşmazlık alanı odaklı uluslararası projelerde 11 yıldan fazla deneyimi bulunmaktadır. 2013 yılında, JAMS Vakfı Weinstein Uluslararası bursu için dünya çapında seçilen 12 üyeden biri olan Süleymanoğlu alternatif uyuşmazlık alanında, San Francisco, Washington D.C. ve New York’ta bulunan uzman arabulucuların uygulamalarını gözlemlemiş ve arabulucularla beraber çalışmıştır. Yine aynı yıl Roma’da Loyola Chicago Üniversitesi’nde Kalkınma için Hukukun Üstünlüğü master programını burslu olarak tamamlamış olup; tez çalışmasını  kapalıçarşıda arabuluculuk uygulamalarının tarihi üzerine yapmıştır.

2017 yılında proje tasarım, yönetim, danışmanlık firması olan Akina Consulting’i kuran Süleymanoğlu; uluslararası kariyerine Dünya Bankası projesiyle başlamış; Avrupa Birliği programlarında çalışmış ve 2009 yılında Amerikan Barolar Birliği Hukukun Üstünlüğü İnisiyatifi (ABA-ROLI) Ortadoğu Bölgesi’ne program yöneticisi olarak katılmıştır.

2011 yılından beri Uluslararası Aile Arabulucuları Avrupa Ağı üyesi olan Süleymanoğlu’nun 7 farklı ülkede 1000 saatin üzerinde uluslararası arabuluculuk eğitim deneyimi bulunmakta olup, uluslararası ticari davalarda ve uluslarası çocuk kaçırma vakalarında arabuluculuk yapmaktadır.
Adalet Bakanlığı ile Avrupa Konseyi ve İsviçre devletinin ortak projesi olan “Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıklarındaki Uygulamaların Geliştirilmesi” projesinde görev alan Süleymanoğlu bu proje kapsamında eğitimlere katılmış ve sunumlar yapmıştır.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından Türkçe’ye çevirilen ve yayınlanan Andrew Goodman tarafından yazılan Arabuluculukta Taraf Vekilliği ve Arabuluculuğa Hazırlanmak kitaplarının editörlüğünü üstenlenmiştir, 2014 yılından bu yana çatışma çözümü, müzakere, ve arabuluculuk eğitimleri vermektedir.

Av. Arb. Neyir Şeyda Musal
Kurucu, Arabulucu, Eğitmen, Musal Arabuluculuk

2001 yılında Marmara Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Neyir Şeyda Musal, uzun yıllar ticaret, ceza ve enerji hukuku, fikri ve sınai haklar konularında şirketlere hukuki danışmanlık yapmıştır. 2013 yılında ilk arabuluculuk eğitimini alan Musal, bu tarihten itibaren 1000’e yakın ihtilafta arabulucu ya da taraf vekili olarak bulunmuş, 800’e yakın İzmir, İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mardin, Siirt ve diğer il ve ilçelerde arabulucu olarak anlaşma yapmıştır.

Ticari Arabuluculuk İstanbul Model projesi kapsamında 5 günlük uluslararası mentorluk programını tamamladıktan sonra, Türkiye’de Adalete Erişimi ADR Mekanizmalarıyla güçlendirmek projesi kapsamında Eğitimci Eğitimi ve İleri Arabuluculuk Becerileri eğitimlerinde görev almıştır.

Halen Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Arabuluculuk Yüksek Lisans programında öğrenci olup, Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu gibi bir çok sempozyuma katılmış, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “Uygulamada Arabuluculuk” konulu seminer ve Etik ve İtibar Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Etik Zirvesi” kapsamında arabuluculuk konusunda sunumlar yapmıştır. Yine Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından 22 ilde düzenlenen “Arabuluculuk Atölye” çalışmaları kapsamında Antalya ve Denizli illerinde görev almıştır.

Cem Önce
Enerji Sektöründe Lider Yönetici

ODTÜ/Ekonomi bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Bir sene TEB’te çalıştıktan sonra, 1991 yılında Mobil Oil şirketinin Kontroller Bölümü’nde çalışmaya başladı. Daha sonra İç Denetleme Bölümün’de görev aldı. 1996 yılında Mobil ve BP’nin birleşmesiyle BP şirketine transfer oldu. 10 yıllık finans tecrübesinden sonra radikal bir kararla Satış ve Pazarlama Bölümüne geçti. Burada, Strateji, Planlama, Performans, Satış ve Pazarlama Bölümlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 2013 yılında BP’nin Türkiye LPG iş kolunu satma projesini yönetti. 2013 -2016 yılları arasında, OTEKO’nun kurduğu PETGAZ LPG şirketinde Genel Müdürlük yaptı. Bu süreçte, TOBB içinde Otogaz Komite Başkanlığı ve Türkiye LPG Derneği üyeliğinde bulundu.

Iyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca bilen Cem Önce, INSEAD’da “Young Managers Programını” başarıyla tamamladı. Arabuluculuk kavramının faydalarına inandığı için, Kemerburgaz Üniversitesi’nin açtığı arabuluculuk programına katılarak, sertifika almıştır. İş dünyasına koçluk yapmakta olduğu için arabuluculuk konusuna ilgisini devam ettirmekte ve Arabuluculuğun faydalarını iş dünyasına anlatmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin; 0212 275 19 29

About admin