Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Fakültesi’nin girişimiyle organize edilen “Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk ve Arabuluculukta Avukatın Rolü” Sempozyumu HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Yapılan sempozyum yoğun ilgiyle karşılanırken, birbirinden değerli katılımcılar farklı oturumlarda konuşmalarını yaptı. Musal Arabuluculuk olarak “İş Uyuşmazlıklarının Çözümünde Arabulucuk” konu başlığı ile sunum yaptık.

Gaziantep Sanayi Odası Genel Sekreteri Kürşat Göncü, HKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Kayıhan, ABD’den Arabulucu John Thomas Porter, İngiltere’den Arabulucu Michel Kallipetis, Belçika’dan Arabulucu Gerard Kuyper, Arabuluculuk Kurulu Üyesi Fatih Soysal, Afrika’dan Arabulucu Ebrahim Patelia, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Yurdagül Gündoğan, Arabulucu İrfan Medet Akpınar, Arabulucu Mehmet Akuğur ve Arabulucu Aşiyan Süleymanoğlu sempozyumda konuşmalar yaptı. Konuşmacılar, “Ticari Uyuşmazlıkların Çözümünde Arabuluculuk”, “İş Uyuşmazlıklarının Çözümünde Arabulucuk” ve “Arabuluculukta Avukatın Rolü” konulu sunumlarını yaparak konuları detaylı olarak inceledi.

Daire Başkanlığının sitesinde yayınlanan Sempozyum notlarına  PDF formatında aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TİCARİ UYUŞMAZLIKLARDA ARABULUCULUK VE ARABULUCULUKTA AVUKATIN ROLÜ

About admin